Instagram'da İşletme Profilinden Nasıl Çıkılır

  • Instagram'da İşletme Profilinden Nasıl Çıkılır
Instagram'da İşletme Profilinden Nasıl Çıkılır

Instagram'da İşletme Profilinden Nasıl Çıkılır

Video ve fotoğraf paylaşımı üzerine 2010 yılında kurulmuş olan Instagram, kurulduğu günden bugüne kadar her geçen gün popülerliğini arttırmıştır. Instagram’ın dünya çapında kullanıcı bulması, kullanıcıların ticari faaliyetlerini bu platforma taşımasını sağlamıştır.

Ardından Instagram da getirdiği güncellemeler ile bu kişilere ticari faaliyetlerinde kolaylık sağlamayı çalışmıştır. Bu güncellemelerden biri de işletme profilidir.

Instagram işletme profili, diğer kullanıcı hesaplarından değişik olarak ticari faaliyetlerde bulunmak isteyen işletme sahipleri için geliştirilen bir seçenektir. Diğer hesap türünden farklı olarak bu hesaba sahip kişinin profiline “iletişime geç” butonunu ekleyerek, istatistikleri takip edebilmelerine olanak tanımaktadır. Kullanıcıların bu hesaba sahip olabilmesi ve çıkabilmesi için şu yolu takip etmesi gerekmektedir.

Instagram’da İşletme Profiline Nasıl Giriş-Çıkış Yapılır

Eğer Instagram’da işletme profili açmak istiyorsanız, bunun için şu yolu takip etmeniz gerekmektedir.

  • Eğer Instagram hesabınız yoksa, bir kullanıcı hesabı açın.
  • Ardından kullanıcı hesabınıza giriş yapın ve ardından profil sayfanızı açın.
  • Instagram’da sağ üstte yer alan ayarlar butonuna dokunun. Açılan kısımda “İşletme profiline geç” butonunu seçin.
  • Gelen ekranda yana kaydırma yaparak yeni eklenecek olan özellikleri okuyun ve ”devam” seçeneğini seçin.
  • Ardından işletmenizin facebook sayfası ile yeni Instagram işletme hesabınız ile bağlayın.
  • Yeni oluşturduğunuz bu profil için kategori seçin.
  • Son olarak iletişim bilgilerinizi girerek, “bitti” butonuna dokunun.

Instagram işletme hesabı böylece açarak hesabınızı kullanmaya başlamanız mümkün olacaktır. Herhangi bir nedenle bu hesaptan çıkmak istiyorsanız, bunu yine ayarlar bölümünden yapmanız gerekmektedir. Telefon ekranında yine “ayarlar” butonuna dokunduğunuzda, karşınıza “kişisel hesaba geçiş yap” seçeneği çıkacaktır. Bu seçeneğe dokunup, ardından onay verdiğinizde işletme hesabınızdan çıkmış olacaksınız.

Instagram, günümüzde pek çok kişi tarafından bir gelir kaynağı olarak tercih edilmektedir. Instagram işletme hesabı açmak isteyen kişiler, genellikle sosyal medya uzmanlarından yardım almaktadır. Eğer siz de Instagram’da işletme hesabı açmak ve ticari faaliyetlerinizi buraya da geçirmek istiyorsanız, bu sektörde tecrübeli ve sosyal medya ile ilgili çalışmalarıyla tanınmış olan canmedya ile iletişim kurarak, Instagram işletmenizi başarıyla başlatabilirsiniz.

Çekilişle Takipçi Nasıl Kasılır
Önceki Çekilişle Takipçi Nasıl Kasılır
Çekilişle Takipçi Nasıl K...

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.