E - ticaret Instagram’da Nasıl Yapılır?

  • E - ticaret Instagram’da Nasıl Yapılır?
E - ticaret Instagram’da Nasıl Yapılır?

E - ticaret Instagram’da Nasıl Yapılır?

Instagram uygulaması üzerinden satış yaparak para kazanmak günümüzde oldukça yaygınlaşmış bir uygulamadır. E - ticaret uygulaması bu anlamda Instagram üzerinden de kendini göstermiş olup birçok kişi bu ticaretten gelir elde etmeye başlamıştır.

Ancak Instagram üzerinden satış yapma konusunda bazı önemli hususlara dikkat etmenizde fayda vardır. Eğer Instagram hesabınızda bir işletme meydana getirecekseniz hesabınızda paylaştığınız fotoğrafların görselliğine dikkat etmeniz gerekecektir. Uyumlu ve çarpıcı fotoğraflar kullanıcıların dikkatini çekecek ve hesabınızın daha fazla  kişiye hitap etmesini sağlayacaktır.  Eğer Instagram profili daha göz alıcı ve uyumlu bir halde kullanıcıların karşısına çıkarsa bu şekilde takipçi sayınızda bir artış meydana gelecektir.

Instagram üzerinden ticaret yapmanın en önemli şartı takipçi sayınızın belirli bir seviye üzerinde bulunmasıdır. Eğer takipçi sayınız çok olmazsa satış yapma ve gelir elde etme durumlarında sıkıntı yaşarsınız. Dilediğiniz şekilde bir e ticaret alanı oluşturamadığınız için de hesabınızı kısa bir zaman sonra kapatmak durumunda kalırsınız. Ancak bu konuda çözüm geliştiren bazı firmalar olup bunlar arasında en bilineni Canmedya’dır. Bu firma size Instagram takipçi satın alma imkanı sunarak sayfanızın daha geniş  kitle tarafından tanınmasına izin verecektir. Böylece daha çok kişiyle aranızda bir alışveriş gerçekleşecek ve bu sayede gelir elde edeceksiniz. Takipçiler tamamen gerçek olduğu için de paylaştığınız içeriklere etkileşim sağlanacaktır. Böylece bir zaman sonra keşfet kısmına da düşebilme imkanınız olarak fotoğraflarınızı daha çok kişinin görmesini sağlayabilirsiniz.

Takipçi sayınızın gitgide ilerlemesine destek olan Canmedya bu anlamda oldukça iyi fırsatlar sunmaktadır. Aynı şekilde Instagram beğeni satın alma seçeneğinden de beğeni elde ederek tamamen güvenilir bir kitle tarafından etkileşim kazanırsınız. Böylece paylaştığınız fotoğraflar daha fazla kişinin karşısına çıkar ve reklamınız yapılır.

Facebook’ta popüler bir sayfa nasıl olunur?
Önceki Facebook’ta popüler bir sayfa nasıl olunur?
Facebook’ta popüler bir s...

İlgili Paketlerimiz

Değerli Yorumlarınızı Bekliyoruz.